RSS

„Kościół papieski jest w swojej istocie antychrześcijański”

16 Okt

Komunikat prasowy 8.10.2009

Wolni chrześcijanie wszelkich kultur na całym świecie
na rzecz Chrystusa Kazania na Górze
Max-Braun-Str.2 97828 Marktheidenfeld, Niemcy 8.10.2009 r.

Gorace dyskusje w Internecie

„Kościół papieski jest w swojej istocie antychrześcijański”

Podczas gdy w niemieckich mediach zalega nieruchoma cisza (widocznie szok jest wielki), w wielu krajach rozpoczęto już gorące dyskusje na temat: „Jak chrześcijański jest Kościół?”. Powodem tego stała się skarga wniesiona niedawno do sądu przez Wolnych chrześcijan wszelkich kultur na całym świecie na rzecz Chrystusa Kazania na Górze, skierowana przeciwko arcybiskupstwu we Freiburgu w Niemczech. Jak podaje http://www.christus-oder-kirche.de, Wolni chrześcijanie żądają, by Kościołowi katolickiemu odmówiono prawa do nazywania się „chrześcijańskim”.

Na obszarze hiszpańskojęzycznym toczą się już potyczki słowne zwolenników i przeciwników Kościoła w ponad 20 forach i gazetach internetowych, począwszy od samej Hiszpanii poprzez Argentynę aż do Chile i w USA. Podobnie dzieje się na obszarze francuskojęzycznym – we Francji, Belgii i w Kanadzie – jak również angielskojęzycznym, przede wszystkim w USA.

Szczególną niespodzianką jest echo z Polski, z kraju, który jak dotąd uchodził za bardzo katolicki. Na przykład na stronie internetowej wolnemedia.net nie było dotąd nikogo, kto stanąłby w obronie Kościoła. Niektórzy przypuszczają, że Wolni chrześcijanie zaliczają się do protestantów (już wkrótce zauważą, że tak nie jest). „Jeśli to przejdzie – pisze na przykład jeden z dyskutantów – to możemy liczyć na wiele zmian”. Z kolei inna osoba przypuszcza: „Może to początek końca Kościoła katolickiego?”.

Również media drukowane nie pozostały bezczynne. Fakty i mity (www.faktyimity.pl), tygodnik, który sam siebie określa jako „nieklerykalny”, w wydaniu z dn. 2.10.2009 r. zareagował w odpowiedzi na pytania od czytelników całostronicowym artykułem. Artykuł zatytułowany jest „Antychrześcijański Kościół”. Jego autor na całej stronie zebrał argumenty świadczące o tym, że „Kościół papieski w swojej istocie jest antychrześcijański”, np.: potęga Kościoła została osiągnięta ogniem i mieczem; jego rytuały i struktury nie mają swego źródła w Biblii, lecz powstały na fundamencie nauk pogańskich; jego założycielem nie jest Piotr, lecz cesarz Konstantyn.

Interesujące jest, jak długo jeszcze media niemieckie trzymać będą ten temat pod kluczem, zajęte obecnymi wyborami i najwidoczniej będące pod wpływem Kościoła.
Już wkrótce skarga przeciwko Kościołowi Lutra zostanie wniesiona do sądu…

Więcej informacji: http://www.christus-oder-kirche.de
www.christus oder kirche

Tel. kontaktowy: 0049 9391 504213

Download: http://www.christus-oder-kirche.de/downloads/komunikat-prasowy-081009.pdf

[/COLOR]

Advertisements
 
Hinterlasse einen Kommentar

Verfasst von - 16. Oktober 2009 in Uncategorized

 

Schlagwörter:

Kommentar verfassen

Bitte logge dich mit einer dieser Methoden ein, um deinen Kommentar zu veröffentlichen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s

 
%d Bloggern gefällt das: